در ساخت وسایل چوبی استفاده از چوب خام و فرآوری نشده در تمامی محصولات و مصنوعات امکان ندارد، هم به لحاظ فنی و هم به لحاظ اقتصادی . بنابراین میبایست چوبهای فرآوری شده مانند نئوپان و mdf  و انواع فیبرها را با لایه های نازک چوب که به روکش معروف میباشند پوشاند تا ظاهر طبیعی و زیبای چوب در کارتمام شده نمایان گردد .

و اتصال لایه های بیشتر بر روی هم باعث افزایش دوام و مقاومت آن میشود ولی باید در نظر داشت که این لایه ها باید به صورت صحیح و با توجه به راه پود و راه راست بون  راه و جهت بافت های چوب روی یکدیگر چسبانده شوند و برای هر کاربری نیز نوع چسب مخصوص آن بین لایه ها استفاده شود .

استاندارد اتصال لایه های چوب

مثلا برای پله ها که مدام در حال استفاده بوده و وزنهای مختلفی را باید تحمل کنند میبایست از چسب های انعطاف پذیر و یا چسب سرد استفاده کرد . ولی برای سایر کاربرد ها مانند چسباندن روکش صفحه درب ورودی لابی و میز ها و ... از چسب گرم استفاده میشود .

پله های ساخته شده در گروه صنعتی ژوران علاوه بر استفاده از چوب مرغوب و با کیفیت با روش اتصال چوبها به صورت لایه های راه پود و راه راست، ساخته میشوند که استحکام بالای پله ها را تامین میکند.

تعداد بازدید: 2130