برای ساخت کابینتهای روشویی طرح کلاسیک درمجموعه "صنایع چوب ژوران" باتوجه به نیاز به منبت در طرح حهای کلاسیک میبایست از نقوش گل و بوته ها و تاج ها در خود کابینت و قاب آئینه آن استفاده میشد . از آنجا که این گروه از محصولات (کابینتهای روشویی) عمدتا در محیط های مرطوب استفاده میشوند، بدنه اصلی روشویی کابینتی از چوب ضد آب ساخته میشود ولی در مورد منبتهای روی آن از بابت قرار گیری در محیط مرطوب و ایجاد ترک و تخریب این نگرانی همیشه وجود داشت . تااینکه تیم تحقیق و توسعه این مجموعه به این نتیجه رسید تا از رزین ها به جای منبتها و در برخی مدل ها حتی در پایه های آن استفاده کند . که البته رزین ها خود دارای انواع مختلفی میباشند که در مقاله " تفاوت چوب و رزین " در مورد آن بیشتر توضیح داده شده است .

توضیحی در مورد کابینتهای روشویی

لازم به ذکر است که هر کابینتی که در تبلیغاتش گفته میشود ضد آب است را نمیتوان به صورت صد در صد ضد آب در هر محیط مرطوب مانند حمام های خصوصی و عمومی و یا در استخرها و سوناهای خشک و بخار استفاده کرد . چراکه اغلب چوبهای ضد آب نیز دارای میزان استانداردی ازمدت ومیزان مقاومت نسبت به رطوبت دارند که باید در کاربری نهایی هرمحصول لحاظ گردد .

پیشنهاد صنایع چوب ژوران  این میباشد که از کابینهای ساخته از چوب  که به عنوان ضد آب توسط تولید کنندگان و فروشندگان تبلیغ میشوند تنها در سرویس های بهداشتی و فاقد دوش استفاده شوند و در صورت نیاز به کابینت روشویی در حمام ها و سایر نقاط با رطوبت بالا که قبل تر عنوان شد از کابینتهای  PVC استفاده شود .

تعداد بازدید: 1715