نکات مهم در انتخاب میز تحریر و میز کار

میز کار و میز تحریر استاندارد

اولین مسئله در انتخاب میز کار ، میز تحریر و یا میز مطالعه استاندارد بودن ابعاد بالاخص ارتفاع میز میباشد. در صورت عدم رعایت استاندارد در ساخت آن میتواند مشکلات جسمی از قبیل گردن درد و درد ستون فقرات را ایجاد نماید حتی در دراز مدت باعث ایجاد قوز میگردد . ارتفاع استاندارد یک میز تحریر و کار مناسب 76-82 سانتی متر از کف زمین تا روی صفحه کار میباشد.

ارتفاع میز تحریر و صندلی آن باید به گونه ای باشد که زمانی که پشت آن مینشینید آرنج دست شما به راحتی (نه بسیار بالا و نه بسیار پائین) روی آن قرار گیرد .و بین آن قسمت از دست که روی میز قرار دارد و بازوی شما زاویه ای در حدود 110 درجه ایجاد گردد .

 

میز تحریر،میز کار،میز مطالعه،میز کامپیوتر

با توجه به کمبود فضا در محیط های اداری و مسکونی و بهتر است میزی را انتخاب کنید که هم قابلیت استفاده تحریر و نگارش را داشته باشد و هم در صورت نیاز امکان قرار دادن وسایل و کامپیوتر روی آن باشد .

 

میز تحریر چوب راش

نوع چوب به کار رفته در ساخت وسایل چوبی بسیار مهم میباشد . که باید اولا مناسب با کاربری آن انتخاب شده باشد ثانیا با نحوه صحیح خشک کردن چوب عمل آوری شده باشد .

 

 رنگ میز تحریر

به هر حال نوشیدن چای یا قهوه در حین کار و فعالیت اجتناب ناپذیر است . میزی انتخاب کنید که یا رنگ ضد آب داشته باشد یا حداقل جنس رنگ صفحه ضد آب یا مقاوم در برابر آب باشد .

 

ابعاد میز تحریر

میز تحریر را با توجه به ابعاد و اندازه اتاق و محلی که قرار است استفاده شود انتخاب کنید و بهتر است از تولید کننده ای خرید کنید که با ابعاد و اندازه دلخواه شما و با توجه به نیاز شما میز را تولید کند.

بسیاری از لوازم چوبی منزل را نمیتوان هر روز عوض کرد یا تغییری در آن ایجاد کرد پس بهتر است میز تحریری را انتخاب کنید که کاملا از ابعاد و طرح و شکل آن مطمئن شده باشید.

در صورتیکه وقت دارید بهتر است از فروشنده بخواهید که از کارخانه یا کارگاه تولیدی بازدید داشته باشید

 

صنایع چوبی ژوران تولید کننده انواع میز تحریر کلاسیک با ابعاد و اندازه دلخواه شما با کیفیت بالا

 

تعداد بازدید: 1044