طاقچه ها

نقش طاقچه ها در دکوراسیون میتواند هم به صورت زیبایی و دکوری باشد و هم به جهت این که میتواند اجسامی به مانند انواع قاب عکس و گلدان و... را روی خود نگه میدارد، مفید باشد. طاقچه های چوبی و گچی از زمانهای دور در دکوراسیون داخلی منازل به کار میرفته است این مطلب را در بازیدی از کلیه کاخها و منازل و عمارات قدیمی میتوان یافت .حتی در خانه های ساده قدیمی ایرانی نیز میتوان طاقچه ها گچی یا چوبی را با یک قاب عکس زیبا دید.

طاقچه های چوبی که در صنایع چوب ژوران ساخته میشوند در دو نوع پیش ساخته و سفارشی ساخته میشوند . که در قسمت محصولات میتواننید انواع آن را ملاحظه فرمائید. اما این گروه صنعتی بدلیل همکاری با چندین گروه معماری و طراح و مجری توانسته است تجارب و روابط خوب و نزدیکی را با کارگاه های مختلف از جمله گچبری های پیش ساخته برقرار کند. حاصل این ارتباط و تبادل اطلاعات باعث شده است که ما در بخش دکوراسیون یک ایده جدید ومفیدی را از بابت کاهش هزینه ها ارائه نماییم که در ادامه توضیح میدهم.

همانطور که مستحضرید هزینه های ساخت و ساز نیز این روزها به مانند سایر مشاغل و تولیدیها و ... افزایش یافته. گروه صنعتی ژوران نیز به منظور تعدیل و تسهیل این امراقدام به تولید محصولاتی با ترکیب دو ماده گچ و چوب نموده که با توجه به قیمت بسیار  مناسب گچ میتواند بسیاری از هزینه ها را در دکوراسیون تعدیل نماید.از آن جمله میتوان به شلف ها و طاقچه های تزئینی اشاره کرد. به طور مثال برای ساخت یک شلف یا طاقچه میتوانید دو یا چند عدد سرستون و یا کنسول را به دیوار و در ارتفاع مناسب نصب کرده و یک صفحه چوبی را روی آن قرار دهید .

در این حالت شما گچ که ماده ای نرم و آسیب پذیر تر است را در پائین و جایی که کمتر در معرض ضربه و .... قرار دارد استفاده کرده اید و چوب که مقاوم ترو محکم تراست را به عنوان صفحه استفاده کرده اید.

 

طاقچه
طاقچه
طاقچه
طاقچه
طاقچه
طاقچه
طاقچه