وجود یک میز تحریر یا میز کار با ابعاد استاندارد در هر محیطی اعم از اداری و مسکونی و تجاری میتواند یک دفتر کار بسیار جمع و جور و کاربردی را فراهم آورد. کشوها و فضاهای ایجاد شده توسط آن امکان سر و سامان دادن اوراق وسایر لوازم را به ما میدهد همچنین میتواند برای نوشتن و تحریر یا جای کامپیوتر و laptop و کار با سایر لوازم اداری مورد استفاده قرار گیرد. یک میز چوبی شکیل با طراحی زیبا علاوه بر رفع نیاز، به دکوراسیون و زیبایی محل زندگی و فعالیت شما هم کمک میکند.

نکات مهم در انتخاب میز تحریر و میز کار

 1. اولین مسئله در انتخاب میز کار و تحریر استاندارد بودن ابعاد بالاخص ارتفاع میز میباشد. در صورت عدم رعایت استاندارد در ساخت آن میتواند مشکلات جسمی از قبیل گردن درد و درد ستون فقرات را ایجاد نماید حتی در دراز مدت باعث ایجاد قوزی گردد . ارتفاع استاندارد یک میز تحریر و کار مناسب 76-82 سانتی متر از کف زمین تا روی صفحه کار میباشد.
 2. ارتفاع میز تحریر و صندلی آن باید به گونه ای باشد که زمانی که پشت آن مینشینید آرنج دست شما به راحتی (نه بسیار بالا و نه بسیار پائین) روی آن قرار گیرد .و بین آن قسمت از دست که روی میز قرار دارد و بازوی شما زاویه ای در حدود 110 درجه ایجاد گردد .
 3. همچنین صندلی مخصوص کار پشت میز ومطالعه نیز دارای خصوصیاتی میباشد که بزودی در مقاله ای تخصصی در خصوص نکات مهم در انتخاب صندلی از سوی صنایع چوب ژوران ارائه میگردد .
 4. با توجه به کمبود فضا در محیط های اداری و مسکونی و بهتر است میزی را انتخاب کنید که هم قابلیت استفاده تحریر و نگارش را داشته باشد و هم در صورت نیاز امکان قرار دادن وسایل و کامپیوتر روی آن باشد .
 5. نوع چوب به کار رفته در ساخت وسایل چوبی بسیار مهم میباشد . که باید اولا مناسب با کاربری آن انتخاب شده باشد ثانیا با نحوه صحیح خشک کردن چوب عمل آوری شده باشد .
 6. در صورتیکه میز و صندلی را در محلی که استفاده میکنید که کودک دارید پیشنهاد میگردد که از صندلی ثابت بجای چرخدار استفاده کنید یا لااقل از صندلی چرخداری استفاده کنید که  چرخهای آن امکان ثابت شدن داشته باشند .
 7. به هر حال نوشیدن چای یا قهوه در حین کار و فعالیت اجتناب ناپذیر است . میزی انتخاب کنید که یا رنگ ضد آب داشته باشد یا حداقل جنس رنگ صفحه ضد آب یا مقاوم در برابر آب باشد .
 8. میز تحریر را با توجه به ابعاد و اندازه اتاق و محلی که قرار است استفاده شود انتخاب کنید .
 9. بسیاری از لوازم چوبی منزل را نمیتوان هر روز عوض کرد یا تغییری در آن ایجاد کرد پس بهتر است میز تحریری را انتخاب کنید که کاملا از ابعاد و طرح و شکل آن مطمئن شده باشید.
 10. در صورتیکه وقت دارید بهتر است از فروشنده بخواهید که از کارخانه یا کارگاه تولیدی بازدید داشته باشید.

مشخصات میز تحریر مدل : WD-120-60-F

 1. دارای 2 عدد کشو نگهداری وسایل و اوراق با عمق حدود 50 سانتی متر
 2. دارای کشو قرار گیری صفحه کلید  Keyword
 3. طراحی ارگونومیکامکان آزادی حرکت پاها را در حین کارفراهم میکند که باعث عدم خستگی پاها میشود
 4. دارای رنگ مقاوم در برابر آب
 5. دارای 2سال گارانتی
 6. ابعاد این محصول : ارتفاع 80 سانتی متر، طول صفحه 120 سانتی متر، عرض صفحه 60 سانتی متر
 7. جنس : چوب راش  روکش راش
 8. دارای انواع رنگ گردویی ،ماهگونی ،فندقی و...
میز تحریر مدل WD120F
میز تحریر مدل WD120F
میز تحریر writing desk