پله چوبی : Wood Stair

استفاده از پله های چوبی در منازل علاوه برکارایی در برقراری ارتباط بین طبقات، به عنوان بخش مهمی از دکوراسیون منزل نیز ایفا نقش میکند.ظاهری که یک پله استاندارد در منزل ایجاد میکند یک ظاهر زیبا و تلفیقی از هنر و علم مهندسی و معماری میباشد.  گروه صنعتی ژوران با دارا بودن دانش فنی لازم و کامل و تجربه اجرا پله ها ی چوبی متعدد (ساده – گرد –دور دار) توانسته این وظایف را به گونه ای برآورده کند که در طول مدت بهره برداری هیچ مشکلی اعم از پیچیدگی و ترک در کف پله ها و نرده ها بروز ننماید و رضایت کارفرمایان محترم را جلب نماید.

نکات مهم در انتخاب و سفارش پله چوبی

  1. پله های چوبی به دلیل سطح زیاد و استفاده مکرر میبایست با دقت خاص و از چوب مناسب و مرغوب تهیه گردد.
  2. بهتر است کل حجم کف پله چوب نباشد چون اولا قیمت تمام شده آن بالاتر میباشد و دوما امکان ایجاد ترکهای سطحی و عمقی در آن بیشر است .
  3. در صورت استفاده از کف پله های تمام چوب باید از استاندارد اتصال لایه های چوب به یکدیگر تبعیت کرد تا در طول زمان بهره برداری اشکال و ایرادی برای پله پیش نیاید
  4. فراموش نکنید که یک دستگاه پله چوبی علی رغم زیبایی و کارآمد بودن در صورت عدم طراحی واجرای درست ممکن است خطر آفرین نیزباشد
  5. به ارتفاع بین دو کف پله باید دقت کنید که ارتفاع استاندارد در حدود 18 سانتی متر میباشد . البته محدودیت هایی هم مانند فضای در نظر گرفته شده برای احداث پله وجود دارد که در ارتفاع کف پله ها از یکدیگر مؤثر میباشد . به هر حال با یک تلرانس و جای بازی در حدود 1.5 – 2 سانت میتوان اجرا را در حد استاندارد انجام داد.
  6. نوع چوب مورد استفاده در کف پله ها نباید در استفاده های بلند مدت  در اصطلاح لاشه بدهد و امکان رفتن به داخل پا داشته باشد .
  7. نوع اتصال چوبها و چسب بین آنها باید از نوع چسب قابل انعطاف باشد.
  8.  در صورت استفاده از چوب های لایه ای، نوع اتصال دو لایه چوب به یکدیگر باید مطابق استاندارداتصال لایه های چوب باشد.   
  9. در انتخاب چوب، به منطقه و میزان رطوبت محل مورد استفاده دقت کنید و پیشنهاد میگردد مطلب در مورد انتخاب جنس چوب را مطالعه بفرمائید .